SPRAWDŹ NASZ BLOG: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Stacja Badawcza Polskiej Akademii Nauk

blisko naturyDodaj do ulubionych
Kontakt Popielno 25
12-220 Ruciane-Nida

tel.: 87 423 15 19
tel./fax.: 87 423 16 17
http://popielno.pl/

Opis

Stację Badawczą PAN utworzono w latach pięćdziesiątych. Podstawowym celem powołania naszej stacji było dążenie do wzbogacenia i ratowania naszych zasobów przyrodniczych.

Od ponad 60 lat w Popielnie prowadzony jest szereg prac badawczych i wdrożeniowych związanych z ochroną przyrody. M.in. powstał tutaj program znanej szeroko w kraju i za granicą hodowli wolnej konika polskiego. Zorganizowano u nas unikatową fermę bobrów. Prowadzimy badania dotyczące biologii cyklu poroża, rozrodu i behawioru jelenia szlachetnego. I wiele innych.

Dodatkowo przy naszej Stacji Badawczej PAN działa Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Istnieje u nas także ekspozycja muzealna gdzie zgromadzono materiały i eksponaty prezentujące dorobek Stacji. 

Lokalizacja

Ruciane-Nida
Popielno 25, 12-220 Ruciane-Nida

POLECANE MIEJSCA

uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Sanatorium Eden w Ciechocinku jest jednym z niewielu w Europie a napewno jedynym w Polsce ośrodkiem leczniczym, który w tak kompleksowy sposób podchodzi do swoich kuracjuszy a przy tym oferuje im szeroką gammę usług dodatkowych. Sprawdź jedyne takie uzdrowisko Ciechocinek gdzie znajdziesz tężnię, grotę solną, mini centrum odnowy biologicznej czy kriokomora. A to dopiero początek!

noclegi w Mikołajkach

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu