SPRAWDŹ NASZ BLOG: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

blisko naturyDodaj do ulubionych
Kontakt Kadzidłowo
12-220 Ruciane-Nida

tel.: 87 425 73 65
http://www.kadzidlowo.pl/

Opis

Naszym celem jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych. Położenie naszego Parku na śródleśnych łąkach umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych.

Do niektórych gatunków zwierząt jest możliwe wejście na ich obszerne wybiegi, a nawet ich karminie, głaskanie i podziwianie z bliska. Zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikiem ze względu na jego rozległość terenu i charakter. Przewodnicy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. Dotyczy to przede wszystkim gatunków rzadkich ginących zwierząt takich jak: ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek.

Dużym sukcesem naszego parku jest rozmnażanie tych zwierząt, co świadczy o odpowiednich warunkach ich utrzymania.

W Parku prowadzone są prace związane z ochroną i reintrodukcją gatunków obecnie ginących lub zagrożonych, jak kuraki leśne czy ryś nizinny. Patronem Parku jest znany przyrodnik i patriota  Benedykt Dybowski, który zesłany na Syberię przyczynił się do poznania przyrody tej części świata. W związku z tym w Kadzidłowie znajduje się też grupa zwierząt Syberii i Dalekiego Wschodu.

Lokalizacja

Ruciane-Nida
Kadzidłowo, 12-220 Ruciane-Nida

POLECANE MIEJSCA

uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Sanatorium Eden w Ciechocinku jest jednym z niewielu w Europie a napewno jedynym w Polsce ośrodkiem leczniczym, który w tak kompleksowy sposób podchodzi do swoich kuracjuszy a przy tym oferuje im szeroką gammę usług dodatkowych. Sprawdź jedyne takie uzdrowisko Ciechocinek gdzie znajdziesz tężnię, grotę solną, mini centrum odnowy biologicznej czy kriokomora. A to dopiero początek!

noclegi w Mikołajkach

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu